Onze vrijwilligers hebben wel tijd voor een praatje

dinsdag, 14 oktober 2014

>>Artikel in het AD, Rotterdam editie over wijkzorg
Het project Belfleur van Wmo Radar is een van de 27 projecten.


Met 1,5 miljoen euro uit de pot van de gemeente gaan 27 projecten aan de slag met zorg in de wijk. Het doel: zorgen dat Rotterdammers zo lang mogelijk thuis blijven wonen én meedoen in de stad.

 

Elske Geleedst van Belfleur
Onze vrijwilligers hebben wél de tijd voor een praatje

Vlak voor de verkiezingen riep de gemeente Rotterdam het Fonds Sociale Infrastructuur in het leven. Eenmalig werd 1,5 miljoen euro gestort in de pot. Geld, waarvoor vele kleine initiatieven in de Rotterdamse buurten interesse hadden. In totaal kwamen er bijna 120 aanvragen binnen, van bewoners, zorg- en welzijnsorganisaties maar ook ondernemers. Veel meer dan de gemeente kon betalen.

Uiteindelijk werden 27 projecten uitverkoren om aan het werk te gaan, met het doel dat Rotterdammers elkaar helpen. Gisteren werd in het Verhalenhuis op Katendrecht het startsein gegeven, waarbij alle 27 projecten zichzelf voorstelden.

Vullen van gaten
Bij alle initiatieven spelen vrijwilligers een belangrijke rol. Ze moeten de gaten vullen die vallen door de bezuinigingen op de zorg. Maar ook zorgen dat op nieuwe manieren Rotterdammers elkaar leren kennen en er voor elkaar zijn. 'Wij hebben nog wel tijd voor een kopje koffie,'' was een van de opmerkingen die herhaaldelijk langskwam bij de presentaties. Waar professionals een afgemeten tijd langskomen, heeft de vrijwilliger de tijd om naast het doen van een klusje in huis ook een kopje koffie te drinken.

Wethouder Hugo de Jonge (zorg, CDA) gelooft dat het de vele organisaties zal lukken om vrijwilligers te vinden. 'Zij zitten in de wijken en weten wie zij de vraag kunnen stellen om te helpen.' Dat is ook de ervaring van Elske Geleedst van het project Belfleur dat 'vrolijkheid brengt' bij onder andere ouderen in het Rotterdamse centrum. Een vacature voor vrijwilligers leverde meerdere aanmeldingen op. 'Onze oudste vrijwilliger is 71 jaar, de jongste 17. Zij hebben wél de tijd voor een praatje.'

Organisaties
Bij alle projecten werken meerdere partijen samen. Hierbij zitten ook organisaties die werklozen of psychiatrische patiënten helpen. Zo wil Thuiskoks Feijenoord dertig bewoners opleiden zodat ze in de horeca aan het werk kunnen. Als 'thuiskok' koken ze bij ouderen thuis. Andere projecten richten zich op de steun voor mantelzorgers, het creëren van ontmoetingsplekken en het bieden van praktische hulp.

De pot is nu leeg. Maar wethouder De Jonge wil in de toekomst wel kijken of er budget kan blijven voor kleine initiatieven. 'Komend jaar wordt niet bezuinigd op welzijn, maar daarna wel. Daarom moeten we nadenken hoe we zaken regelen.' Blij is De Jonge met het nu inzetten van het geld. 'Duizenden Rotterdammers zullen hier iets van merken.'

Delen

meer nieuws

Aanschuifmaaltijd in Pier 80 Jongeren Pupillenbuurt Bloembollenproject Proeftuin Waakvlamondersteuning Jong en oud samen door Delfshaven Succesverhaal nieuwsbrief november 2018 Kopje koffie of thee met onze wethouder De klussendienst van wmo radar raakt bekender en bekender!! Met plezier naar school! Mantelzorgmarkt Delfshaven op ’t menu Informatiebijeenkomst "Van A tot Z Gezond" Wijkbijeenkomst oudere migranten Buikdanslessen voor meiden van 6 tot 12 jaar Jongeren Botlek Succes Uitnodiging Werkplaats Valpreventie 0.0 Jongerenklussendienst aan het werk Succesvol Timmerdorp! Bezoek van de Wethouder op bijeenkomst LHBT+ Wmo radar is…. Lekker Bezig met Samen Werken! Delfshaven is ‘Lekker bezig’! Schooljaar 2018-2019 In het Zonnetje: Zaitone Osman Wijktrefpunt feestelijk geopend! LHBT+ Jongerenklussendienst wmo radar Geslaagde Maaltijd & Zo! Jongerendebat met Aboutaleb Met plezier naar school Start Kinder Atelier DoeBiDoo Week van de opvoeding 2017 Fietslessen in het Oude Westen Kick off van Overschie Werkt Opening Zonnezaal Post West Dit is Ahmed van Wmo Radar Dit zijn WIL-coördinatoren Haso en Miranda Khalid Chennouf ontvangt Paul Nijgh Penning Doe mee met Overschie Werkt Campagne Mantelzorg 2016 'Kom effe lekker zitten' We gaan je missen Symposium Eenzaamheid Het Fleurtje Nummer 5 2016 Gezocht: Krachtige enthousiaste ouders! Video De Vreedzame Wijk - Pedagogische wijkvisie Braziliaanse cultuur in Overschie Zin in contact met andere blinden en slechtzienden? Uitnodiging De Vreedzame Wijk Jongeren denken mee De film Don't Breathe Rotterdamse Tinder voor senioren is een succes Eenzaamheid in Rotterdam Samen (op)groeien WMO Radar Shirtsponsor Brochure Beter zien, anders kijken Ben je doof of slechthorend? Opening VEC / Pier80 Zaalvoetbal Hoe is het als je weinig ziet? (podcast) kansen Keren, geslaagd! Lancering Klup (video) Klup in het nieuws Warm bad voor stagiaires Startcollege Lancering Klup Kansen Keren helpt jong volwassenen aan een toekomst Nulzien in 010 Samenwerking Happietaria De tegenprestatie en de krachtcoach Rommelmarkt Post West 5 mei Openingsestafette Huizen van de Wijk Delfshaven en Feijenoord Lancering boekje 'Huis van de Wijk de Nieuwe Gaffel' Opening Huizen van de Wijk Wmo Radar is ISO 9001 gecertificeerd! Stadsgesprek ‘Elk kind een zwemdiploma’ Kerstrollades tegen eenzaamheid Opening pop-up store: Peoples Power Lekker in je vel, juist voor minder draagkrachtige Rotterdammers! Hoogkwartier proeft Conferentie 'UIT tegen eenzaamheid' Kwartaalrapportage nummer 3 Startconferentie visuele beperking Week tegen de eenzaamheid Laatste Stadsruit Metamorfose Huis van de Wijk Schiemond Bijzondere dingen in Huis van de Wijk Schiemond Negen voor Keurmerk Rotterdams Jongerenwerk Hoe zomers het was en hoe leuk Nieuwsbrief het Fleurtje Urban Green maakt straatmeubilair met WWB'ers Mini-taalmarkt voor WWB-kandidaten Ondertekening Convenanten Bezoek aan het RO theater Opening kinderraad vreedzame wijk Ondernemerschap vrouwen met vluchteling-achtergrond Publiekscampagne tegen eenzaamheid Samen aan de slag om jongeren aan het werk te krijgen Jongerenwerk in Uithoorn Tekening Jan Rothuizen Zakgeldklus winkeliers Hoogstraat Radar bij Kracht in de stad Pier 80: Huis van de wijk ‘avant la lettre’ Wijkcentrum moet bruisen Twee Levens In Een Hart Schoonmaakdag in het Hoogkwartier Beter Zien in Audiomagazine Horizon Nieuwe generatie probeert zich uit de bijstand te vechten Beter Zien filmpje Gezondheidstestdag in Noorderzon jongeren helpen senioren met computervragen ‘Duurzaam bellen’: werkgelegenheidsproject voor jongeren Internationale vrouwendag kinderactiviteiten Startschot Leerwerktraject Gastvrij en Aankleding Coalitie Erbij Rotterdam: samen de strijd aanbinden tegen eenzaamheid Onze vrijwilliger Hendrik in de Volkskrant Leerwerktraject voor creatievelingen, doeners en aanpakkers Succesvol leerwerktraject Gastvrij en Schoon Gezonder leven in het Oude Noorden Twee jaar werken in Rotterdam Centrum Buurtbemiddeling bij PopUpTV Cineac bij testdag Talent voor gezondheid Bigday bij Radar Annie's eetclub op Max Designerprintz says no to racism Netwerkborrel in Wijkcentrum Pier 80 Vrijwilligers en werkelozen aan de slag in de Stadstuin Plasterk en Stadsmarinier bezoeken wijkcentrum Irene Pier 80 wordt prachtig Kroepoekfabriek en Wmo Radar zijn trots Talent voor gezondheid Radar tweede bij Nationale Eenzaamheidsprijs Opening soon! Toko 51 Nominatie eenzaamheidsprijs Straat vol stageplaatsen WIE werkt! Documentaire 'Doe het zelf zorg' Ruimte huren in de buurt Rotterdamse zorg- en welzijnverhalen Open Dag wijkcentra groot succes! De week van het geld Gezond bezig in het Westervolkshuis! wmo radar en Lekker Fit! Internationale vrouwendag Investeer in buurten Buurtcoaches maken een wijkanalyse Klussendienst wmo radar van start! Veranderingen rond de huurtoeslag taalverwijzers aan de slag health event 16 mei van de seniorencoach juni 2018 Afsluiting thema geld, start thema voeding! Start Nederlandse les in de Waterstokerij Voorleesontbijt Aandachtfunctionarissen LHBT+ Ook in Delfshaven “Bakkie en Beppen” Lentemarkt team jongerencoaches Opening Cruyff court met innovatieve waterberging in Spangen! Gezocht: super ouders Zomerprogramma 65+ De Sinterklaas Bank Wmo radar levert gezonde bijdrage aan BeSouk Voorstellen: Bastiaan van Hees zomerprogramma: 65+ delfshaven jongerenklussendienst: ook voor meiden klusdag-tafelronde50 digibeet-digiweet week tegen eenzaamheid valpreventie workshop Delfshaven