Leerwerktraject voor creatievelingen, doeners en aanpakkers

maandag, 9 februari 2015

 

 

Radar zoekt creatievelingen, doeners en aanpakkers

Radar Wmo diensten in Rotterdam start met het leerwerktraject ‘Gastvrij en Aankleding’ voor vrijwilligers. Radar beheert in Rotterdam 18 wijkcentra waarbinnen vrijwilligers een belangrijke rol spelen. Doel voor de deelnemers van dit leerwerktraject is het vergroten van hun kansen op een betaalde baan. In dit leerwerktraject kunnen deelnemers ervaring opdoen en technieken leren voor het opknappen van een interieur. Van het maken van een interieurplan tot de uitvoering ervan.

 

Leren en tegelijk praktijkervaring opdoen

Radar biedt samen met de Vrijdagacademie (docent Atie Mol) en ontwerplabel Dorchess (Dorcas de Koning in samenwerking met Merijn-Design (Merijn Brous-Pieterse), dit leerwerktraject aan. Het is een combinatie van werken en leren. De deelnemers werken plusminus 20 uur in de week als vrijwilliger bij Radar en hebben een half jaar elke week een dagdeel les. Daarnaast worden ze ondersteund door een jobcoach van Radar.

 

Wat leert men in deze cursus?

Het maken van een interieurplan: hoe zorg je dat de sfeer goed is, welke kleuren passen mooi bij elkaar en wat voor meubelen en materialen passen daarbij? Vaardigheden en technieken: meubels kiezen en/of opknappen, textiel/stoffering en schildertechnieken, het interieur compleet maken met verlichting. Ondernemersvaardigheden: hoe presenteer ik mezelf en mijn werk, wat doe ik om klanten te trekken en aan mij te binden, hoe ga ik om met een budget?

 

Praktisch

Het leerwerktraject vindt plaats in wijkcentrum Schiemond aan de Dempostraat 1 in Rotterdam, van maart t/m september 2015.

 

Wijkcentra zijn vaak zo ongezellig


Francis Wesseling, Programmamanager Sociaal Beheer bij Radar vertelt: ‘Wijkcentra zijn vaak onpersoonlijk en ongezellig ingericht. Ik wil graag dat iedereen zich welkom voelt bij ons. Dat gaat nog beter als de uitstraling warm en gezellig is. Juist door kleine dingen te veranderen. Bijvoorbeeld het maken van een grote tafel in plaats van allemaal losse tafeltjes. Een leerwerktraject werkt voor alle partijen. De vrijwilligers helpen Radar om het wijkcentrum echt van bewoners en van de wijk te maken. Daarnaast helpen wij onze vrijwilligers om hun kansen op betaald werk te vergroten.’

 

Aanmelden of meer weten?


Radar zoekt nog vrijwilligers die aan de slag willen in wijkcentrum Schiemond en die interesse hebben in dit leerwerktraject. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Maya Blom, vrijwilligerscoördinator van Radar Wmo diensten: M.Blom@wmoradar.nl of (06) 46 27 23 99 of met Rachid El Zohri, coördinator wijkcentrum Schiemond:  R.elzohri@wmoradar.nl (06) 5113 41 51.

Zie hier ook de flyer

 

Delen

meer nieuws

Aanschuifmaaltijd in Pier 80 Jongeren Pupillenbuurt Bloembollenproject Proeftuin Waakvlamondersteuning Jong en oud samen door Delfshaven Succesverhaal nieuwsbrief november 2018 Kopje koffie of thee met onze wethouder De klussendienst van wmo radar raakt bekender en bekender!! Met plezier naar school! Mantelzorgmarkt Delfshaven op ’t menu Informatiebijeenkomst "Van A tot Z Gezond" Wijkbijeenkomst oudere migranten Buikdanslessen voor meiden van 6 tot 12 jaar Jongeren Botlek Succes Uitnodiging Werkplaats Valpreventie 0.0 Jongerenklussendienst aan het werk Succesvol Timmerdorp! Bezoek van de Wethouder op bijeenkomst LHBT+ Wmo radar is…. Lekker Bezig met Samen Werken! Delfshaven is ‘Lekker bezig’! Schooljaar 2018-2019 In het Zonnetje: Zaitone Osman Wijktrefpunt feestelijk geopend! LHBT+ Jongerenklussendienst wmo radar Geslaagde Maaltijd & Zo! Jongerendebat met Aboutaleb Met plezier naar school Start Kinder Atelier DoeBiDoo Week van de opvoeding 2017 Fietslessen in het Oude Westen Kick off van Overschie Werkt Opening Zonnezaal Post West Dit is Ahmed van Wmo Radar Dit zijn WIL-coördinatoren Haso en Miranda Khalid Chennouf ontvangt Paul Nijgh Penning Doe mee met Overschie Werkt Campagne Mantelzorg 2016 'Kom effe lekker zitten' We gaan je missen Symposium Eenzaamheid Het Fleurtje Nummer 5 2016 Gezocht: Krachtige enthousiaste ouders! Video De Vreedzame Wijk - Pedagogische wijkvisie Braziliaanse cultuur in Overschie Zin in contact met andere blinden en slechtzienden? Uitnodiging De Vreedzame Wijk Jongeren denken mee De film Don't Breathe Rotterdamse Tinder voor senioren is een succes Eenzaamheid in Rotterdam Samen (op)groeien WMO Radar Shirtsponsor Brochure Beter zien, anders kijken Ben je doof of slechthorend? Opening VEC / Pier80 Zaalvoetbal Hoe is het als je weinig ziet? (podcast) kansen Keren, geslaagd! Lancering Klup (video) Klup in het nieuws Warm bad voor stagiaires Startcollege Lancering Klup Kansen Keren helpt jong volwassenen aan een toekomst Nulzien in 010 Samenwerking Happietaria De tegenprestatie en de krachtcoach Rommelmarkt Post West 5 mei Openingsestafette Huizen van de Wijk Delfshaven en Feijenoord Lancering boekje 'Huis van de Wijk de Nieuwe Gaffel' Opening Huizen van de Wijk Wmo Radar is ISO 9001 gecertificeerd! Stadsgesprek ‘Elk kind een zwemdiploma’ Kerstrollades tegen eenzaamheid Opening pop-up store: Peoples Power Lekker in je vel, juist voor minder draagkrachtige Rotterdammers! Hoogkwartier proeft Conferentie 'UIT tegen eenzaamheid' Kwartaalrapportage nummer 3 Startconferentie visuele beperking Week tegen de eenzaamheid Laatste Stadsruit Metamorfose Huis van de Wijk Schiemond Bijzondere dingen in Huis van de Wijk Schiemond Negen voor Keurmerk Rotterdams Jongerenwerk Hoe zomers het was en hoe leuk Nieuwsbrief het Fleurtje Urban Green maakt straatmeubilair met WWB'ers Mini-taalmarkt voor WWB-kandidaten Ondertekening Convenanten Bezoek aan het RO theater Opening kinderraad vreedzame wijk Ondernemerschap vrouwen met vluchteling-achtergrond Publiekscampagne tegen eenzaamheid Samen aan de slag om jongeren aan het werk te krijgen Jongerenwerk in Uithoorn Tekening Jan Rothuizen Zakgeldklus winkeliers Hoogstraat Radar bij Kracht in de stad Pier 80: Huis van de wijk ‘avant la lettre’ Wijkcentrum moet bruisen Twee Levens In Een Hart Schoonmaakdag in het Hoogkwartier Beter Zien in Audiomagazine Horizon Nieuwe generatie probeert zich uit de bijstand te vechten Beter Zien filmpje Gezondheidstestdag in Noorderzon jongeren helpen senioren met computervragen ‘Duurzaam bellen’: werkgelegenheidsproject voor jongeren Internationale vrouwendag kinderactiviteiten Startschot Leerwerktraject Gastvrij en Aankleding Coalitie Erbij Rotterdam: samen de strijd aanbinden tegen eenzaamheid Onze vrijwilliger Hendrik in de Volkskrant Succesvol leerwerktraject Gastvrij en Schoon Gezonder leven in het Oude Noorden Twee jaar werken in Rotterdam Centrum Buurtbemiddeling bij PopUpTV Cineac bij testdag Talent voor gezondheid Bigday bij Radar Annie's eetclub op Max Designerprintz says no to racism Netwerkborrel in Wijkcentrum Pier 80 Vrijwilligers en werkelozen aan de slag in de Stadstuin Plasterk en Stadsmarinier bezoeken wijkcentrum Irene Pier 80 wordt prachtig Kroepoekfabriek en Wmo Radar zijn trots Onze vrijwilligers hebben wel tijd voor een praatje Talent voor gezondheid Radar tweede bij Nationale Eenzaamheidsprijs Opening soon! Toko 51 Nominatie eenzaamheidsprijs Straat vol stageplaatsen WIE werkt! Documentaire 'Doe het zelf zorg' Ruimte huren in de buurt Rotterdamse zorg- en welzijnverhalen Open Dag wijkcentra groot succes! De week van het geld Gezond bezig in het Westervolkshuis! wmo radar en Lekker Fit! Internationale vrouwendag Investeer in buurten Buurtcoaches maken een wijkanalyse Klussendienst wmo radar van start! Veranderingen rond de huurtoeslag taalverwijzers aan de slag health event 16 mei van de seniorencoach juni 2018 Afsluiting thema geld, start thema voeding! Start Nederlandse les in de Waterstokerij Voorleesontbijt Aandachtfunctionarissen LHBT+ Ook in Delfshaven “Bakkie en Beppen” Lentemarkt team jongerencoaches Opening Cruyff court met innovatieve waterberging in Spangen! Gezocht: super ouders Zomerprogramma 65+ De Sinterklaas Bank Wmo radar levert gezonde bijdrage aan BeSouk Voorstellen: Bastiaan van Hees zomerprogramma: 65+ delfshaven jongerenklussendienst: ook voor meiden klusdag-tafelronde50 digibeet-digiweet week tegen eenzaamheid valpreventie workshop Delfshaven